Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Úrkúti tanulók sikere

2016.12.18

Úrkúti tanulók sikere

A noszlopi iskola által évről évre megrendezett német szép kiejtési versenyen a 8. osztályos Novák Lea III. helyezést ért el. Felkészítője: Haasné Rieger Anett tanárnő.

Intézményünk tanulói Városlődön a regionális német XXI. Kulturwettbewerb találkozón kórus és kamarakórus kategóriában szerepeltek. Mindkét versenyen arany minősítést értek el. Felkészítőjük Németh-Nagy Viktória tanárnő, aki hétről-hétre –nemcsak tanórán -foglalkozik a gyerekekkel, megszeretteti velük a sváb, illetve német énekeket.

Magyarné Pirka Judit tanárnő lelkiismeretesen felkészített csapata (Busznyák Laura, Németh Amanda, Novák Lea és Pörzse Sarolta 8. osztályos tanulók) a veszprémi Iparis Informatika versenyen húsz csapatból tizenkilencet maga mögé utasítva megszerezte az I. helyet.

Több tanulónk vesz részt Károlyiné Klespitz Katalin rocky csapatában, amely több korosztályt mozgat meg heti szinten több alkalommal a Közösségi Házban. A hétvégén, Balatonfüreden a XX. ACRO DANCE Karácsonyon címmel megrendezett versenyen a három csoport közül kettő I. helyezést ért el. A Csak csajok: Novák Emese, Hujber Száva, Pichler Dorina, Stáll Blanka, Szalai Hanna, Tankó Annamária, Marics Kitti, Kucsera Dorina).

 Rockos csajok: Bécsi Dzsenifer, Horváth Bianka, Schönek Zsófi, Rieger Flóra, Pörzse Boglárka, Hujber Gerda, Galambos Ildikó), míg a legidősebb korosztályból álló csapat (Pörzse Sarolta, Rieger Dorka) produkciója a III. helyezéshez volt elegendő.

A diákok rengeteg gyakorlással bizonyították pozitív hozzáállásukat, nem riadtak vissza a nagyobb létszámú iskolákba járó társaiktól, és mint már oly sokszor ismét öregbítették iskolánk jó hírnevét.

Köszönjük!

Tróbertné Klein Beáta intézményvezető

informatika-verseny-resztvevoi.jpg